NOWA KOLEKCJA JUŻ DOSTĘPNA W SPRZEDAŻY  |  DARMOWA DOSTAWA OD 100 PLN
Soczewki przeciwsłoneczne do okularów MUSCAT - pełna oferta
Przewodnik po szkłach przeciwsłonecznych

Dopasuj soczewki barwione do swoich Muscatów i stwórz personalizowane okulary przeciwsłoneczne, które zapewnią Ci ochronę wzroku i stylowy wygląd w słoneczne dni!

Okulary przeciwsłoneczne w ochronie wzroku - dlaczego warto?

Wyczekiwane lato nadchodzi, a wraz z nim długie godziny spędzone w promieniach! Uwielbiamy wylegiwać się na słońcu i nawet jeśli pamiętamy przy tym o ochronie skóry, to niestety często zapominamy o ochronie bardzo ważnego narządu - wzroku.

Badania pokazują, że aż połowa z nas nie przywiązuje dostatecznej wagi do ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Szczególnie zwracamy więc uwagę, że warto zadbać o wzrok latem i zaopatrzyć się w wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Dlaczego? Od oślepiającego słońca oczy stają się bardziej wrażliwe. Mogą też szybciej przesuszać się, łzawić, a nawet piec. W mocnym słońcu mrużymy je, co przyczynia się do przyspieszenia powstawania zmarszczek. Brak odpowiedniej ochrony może prowadzić do uciążliwych dolegliwości i w konsekwencji - groźnych schorzeń. Nawet jeśli na co dzień nie odczuwasz dyskomfortu z braku okularów przeciwsłonecznych, nie oznacza to, że wzrok nie ucierpi na tym w długiej perspektywie.


Pamiętaj o wyborze okularów zawierających filtry UV - wiele popularnych sieciówek i ogólnodostępnych stoisk oferuje okulary z soczewkami niskiej jakości, które nie chronią wzroku.

Soczewki przeciwsłoneczne korekcyjne w MUSCAT

Wybierając Muscaty możesz zdecydować się na okulary przeciwsłoneczne korekcyjne, które połączą dobre widzenie z ochroną przed oślepiającym słońcem lub wybrać klasyczne przeciwsłoneczne zerówki wysokiej jakości. Wybierając pakiet Standard w wersji przeciwsłonecznej otrzymujesz w jednej cenie komplet: badanie wzroku, dowolne oprawki, spersonalizowane soczewki przeciwsłoneczne, etui i ściereczkę.

Wszystkie okulary MUSCAT (nawet korekcyjne bez barwienia) posiadają 100% ochronę UV400, czyli potwierdzoną certyfikatami blokadę szkodliwego promieniowania UVA i UVB najwyższego stopnia. Dlatego już w swoich bezbarwnych, korekcyjnych Muscatach chronisz wzrok na słońcu! :)

A dla pełnej funkcjonalności na lato wybierz barwione szkła przeciwsłoneczne, które dzięki zaciemnieniu soczewki zapewniają dodatkowy komfort użytkowania i dodają modowego sznytu. Stawiając na MUSCAT Sun możesz zdecydować się okulary przeciwsłoneczne korekcyjne, które połączą dobre widzenie z ochroną przed oślepiającym słońcem, lub wybrać klasyczne przeciwsłoneczne zerówki wysokiej jakości.

Kolor soczewek przeciwsłonecznych - co znajdziesz w ofercie MUSCAT?

Do rzeczy, to które teraz wybrać? Klasyczne, czarne okulary przeciwsłoneczne, a może niebanalny gradient w kolorze bursztynu? Oferta soczewek przeciwsłonecznych w MUSCAT jest ogromna, ale co ważne, swoje przeciwsłoneczne Muscaty możesz w zasadzie personalizować. Po wyborze oprawek, dobór wyglądu soczewek należy właśnie do Ciebie, bo to w twoje ręce oddajemy decyzję, jaki kolor i stopień zabarwienia szkieł będą miały Twoje przeciwsłoneczne Muscaty.


No to od początku... PEŁNE czy GRADALNE?

Wybór soczewek przeciwsłonecznych możesz rozpocząć od pytania, jak mają wyglądać.
Jeśli zależy Ci na klasycznym wyglądzie i zaciemnieniu w obrębie całej soczewki wybierz soczewki przeciwsłoneczne pełne - kolor zabarwienia będzie wtedy równomiernie rozłożony na całej soczewce. Jeśli natomiast chcesz postawić na trochę inne, niestandardowe rozwiązanie, które nada okularom lekkiego wyglądu, zdecyduj się na barwienie gradalne - szkła przeciwsłoneczne w tej opcji będą mocno zabarwione w górnej części soczewki i niemal bezbarwne w jej dolnej części, a łagodny gradient doda okularom unikalnego charakteru.

Najważniejsze… KOLOR BARWIENIA

Masz ochotę zaszaleć? To dobry moment!
Oferta Muscat obejmuje aż:
- 7 barwień Sun (ciemne odcienie przeciwsłoneczne: czarny, brązowy, jasnobrązowy, szary, szarozielony, burgundowy i niebieski) w 5 stopniach zaciemnienia (wersje pełne oraz wersja gradalna)
MUSCAT - oferta soczewek do okularów przeciwsłonecznych - barwienie brązowe
MUSCAT - oferta soczewek do okularów przeciwsłonecznych - barwienie jasnobrązowe
MUSCAT - oferta soczewek do okularów przeciwsłonecznych - barwienie burgundowe
MUSCAT - oferta soczewek do okularów przeciwsłonecznych - barwienie czarne
MUSCAT - oferta soczewek do okularów przeciwsłonecznych - barwienie szare
MUSCAT - oferta soczewek do okularów przeciwsłonecznych - barwienie niebieskie
MUSCAT - oferta soczewek do okularów przeciwsłonecznych - barwienie szarozielone
- 4 barwienia Fashion (jasne pastelowe odcienie: różowy, liliowy, fiołkowy i błękitny) w wersji pełnej o zaciemnieniu 35% oraz gradalnej 35%-0%
MUSCAT - oferta soczewek do okularów przeciwsłonecznych - barwienia pastelowe pełne
MUSCAT - oferta soczewek do okularów przeciwsłonecznych - barwienia pastelowe gradalne
- 3 barwienia bigradalne (bursztynowy, szafirowy i turkusowy) o stopniu zaciemnienia 62%-35%
MUSCAT - oferta soczewek do okularów przeciwsłonecznych - barwienia bigradalne
To daje aż 46 kombinacji barwionych soczewek w MUSCAT! Miksuj kolory i natężenie zaciemnienia, aby uzyskać efekt, który pokochasz!

Jazda bez trzymanki - STOPIEŃ ZACIEMNIENIA

Istotnym aspektem, pod względem którego możesz personalizować swoje Muscaty jest stopień zaciemnienia soczewek przeciwsłonecznych. Oznacza on natężenie zabarwienia soczewek - im wyższy procent, tym ciemniejsze, mniej transparentne będą soczewki Twoich okularów. Najbardziej klasyczny wybór w przypadku stopnia zaciemnienia standardowych okularów przeciwsłonecznych to zazwyczaj 85%, wszystko zależy jednak od indywidualnych upodobań.


Szkła przeciwsłoneczne możesz zamówić w jednym z 5 stopni zaciemnienia: 18%, 35%, 62%, 85% i 95%.
Szkła modowe w pastelowych odcieniach występują jedynie w delikatnej wersji o 35% stopniu zaciemnienia.

Soczewki barwione gradalnie w zależności od koloru możesz wybrać w dwóch wersjach - gradiencie w zabarwieniu od 85% do 18% w przypadku barwień przeciwsłonecznych, od 35% do 0% w przypadku pastelowych barwień modowych oraz od 62% do 35% w przypadku barwień bigradalnych.

Pamiętaj! Jeśli planujesz używać okularów przeciwsłonecznych podczas jazdy samochodem wybierz soczewki maksymalnie o 85% zabarwieniu.

Jak będą wyglądać gotowe okulary?

Wszystko zależy tylko od Ciebie! Pełna gama barwień i możliwość doboru stopnia zabarwienia powodują, że każde przeciwsłoneczne okulary są wyjątkowe - bo stworzone w odpowiedzi na Twoje preferencje.
Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze, zastanawiasz się, które szkła przeciwsłoneczne będą najbardziej pasować do wybranych oprawek lub chcesz zobaczyć dany kolor zabarwienia wykorzystany w gotowych okularach - odezwij się do nas! Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i wspomóc Cię w trudnych wyborach okularowych!


W każdym z naszych showroomów znajdziesz również wzorniki soczewek przeciwsłonecznych, które pozwolą na łatwiejsze zwizualizowanie gotowych okularów, więc jeśli mieszkasz w okolicy, nie wahaj się do nas zajrzeć! Przy okazji zakupu przeciwsłonecznych Muscatów również możesz zarezerwować darmowe badanie wzroku i sprawdzić, czy wartości korekcji nie uległy zmianie.

Dla miłośników praktycznych rozwiązań - okulary z nakładką Clip On

Jeśli masz już ukochaną parę Muscatów, do których istnieje dedykowana nakładka Clip On, możesz postawić na wygodę i oszczędność. Dokup Clip On i przy zmianie warunków w dwóch szybkich ruchach załóż nakładkę na swoje okulary korekcyjne, aby cieszyć się słońcem bez zmiany okularów! Sprawdź dostępne modele nakładek Clip On.


Szukasz czegoś innego niż tradycyjne okulary przeciwsłoneczne?

Stacjonarnie w naszych showroomach możesz złożyć również zamówienie na inne rodzaje Muscatów - okulary przeciwsłoneczne Mirror, okulary fotochromowe, czy okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją.
MUSCAT Mirror to okulary przeciwsłoneczne z powłoką zachowującą się jak lustro. Powłoki Mirror występują w 6 wybranych odcieniach: złoty, pomarańczowy, zielony, fioletowy, srebrny i niebieski.
MUSCAT Polarized to natomiast soczewki barwione z polaryzacją, redukujące poświatę powstałą poprzez odbicie się od powierzchni wody czy śniegu promieni światła. Soczewki MUSCAT z polaryzacją występują w 3 wariantach kolorystycznych: brązowym, szarozielonym i szarym.


MUSCAT Transition to okulary fotochromowe z inteligentnymi soczewkami, które samoistnie przyciemniają się przy zmianie warunków pogodowych. Pełnią więc zarówno rolę okularów korekcyjnych, zachowując transparentność w pomieszczeniach i przy pochmurnej pogodzie, jak i przeciwsłonecznych, zaciemniając się pod wpływem światła słonecznego.


Soczewki fotochromowe w MUSCAT zakupić można w 7 wariantach kolorystycznych: brązowy, grafitowozielony, szary, bursztynowy, fioletowy, granatowy i zielony.Masz pytania? Napisz do nas!
Do zobaczenia w MUSCAT!

Udostępnij ten wpis
Jakie męskie okulary wybrać?
Przewodnik po oprawkach MUSCAT dla mężczyzn