Welcome to our online store
Kompletne okulary korekcyjne od 395 zł | Badanie wzroku gratis przy zakupie | Darmowa dostawa od 100 zł
Okulary progresywne - co to, cena i rodzaje progresów.
Wzrok pogarsza się z wiekiem? Postaw na wygodę i sprawdź, czy okulary progresywne są Ci potrzebne! Poznaj ich funkcje i rodzaje. Dowiedz się, ile kosztują progresy w MUSCAT.

Okulary progresywne - co to, cena i rodzaje progresów.

Wzrok pogarsza się z wiekiem? Postaw na wygodę i sprawdź, czy okulary progresywne są Ci potrzebne! Poznaj ich funkcje i rodzaje. Dowiedz się, ile kosztują progresy w MUSCAT.

Okulary progresywne - co to?

Wraz z wiekiem nasze oczy tracą zdolność akomodacji, a tym samym możliwość wyraźnego widzenia na bliskie odległości. Jest to całkowicie naturalny proces. Wtedy z pomocą przychodzą nam okulary progresywne, które pozwalają na płynną zmianę mocy do patrzenia z daleka, na średnim dystansie oraz z odległości bliskich. W dużym uproszczeniu można więc powiedzieć, że okulary progresywne to okulary do czytania i chodzenia 2w1. Jest to niesamowicie wygodna opcja - nie musisz nosić ze sobą dwóch par okularów posiadających soczewki jednoogniskowe, bo progresy z soczewkami wieloogniskowymi umożliwiają widzenie na każdą odległość. Co więcej, zaawansowana konstrukcja okularów progresywnych jest też idealnie dostosowana do ich użytkownika, dzięki szczegółowym pomiarom i całkowitej personalizacji soczewek progresywnych.

Dowiedz się więcej o okularach progresywnych z naszego materiału video.

 
 

Okulary progresywne są dostępne dla każdej wady wzroku, pozwalają więc na kompleksową korekcję prezbiopii w połączeniu z każdą inną wada wzroku (np. krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm).

Dla kogo są przeznaczone progresy?

Okulary progresywne to produkt przeznaczony głównie dla osób powyżej 40. roku życia. Służą do korekcji wady wzroku nazywanej prezbiopią (in. starczowzroczność), która pojawia się z wiekiem i objawia się problemami w widzeniu w odległościach bliższych. Wiąże się to najczęściej z koniecznością inwestycji w okulary do czytania, co w przypadku posiadania drugich okularów do dali może okazać się uciążliwe, bo powoduje konieczność częstych zmian okularów. Rozwiązaniem są tu więc progresy, które łączą obie funkcje.

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebujesz okularów progresywnych, odpowiedz na poniższe pytania:
- Czy wykonywanie codziennych czynności stało się uciążliwe dla wzroku, zwłaszcza w bliży?
- Czy odsuwasz książkę podczas czytania, żeby widzieć lepiej?
- Czy czytanie drobnego druku sprawia Ci więcej problemów niż wcześniej?
- Czy w bliskich odległościach obraz wyostrza się dłużej?
- Czy masz potrzebę częstszego mrugania, bóle głowy, a Twoje oczy szybciej się męczą?
- Czy wykonywanie czynności w odległościach bliskich zwiększa senność?
- Czy korzystasz z dwóch par okularów - do czytania i do dali?

Jeśli na większość z nich odpowiadasz twierdząco, istnieje duża szansa, że okulary progresywne to produkt dla Ciebie. Zarezerwuj badanie wzroku w showroomie MUSCAT i dowiedz się, jakie okulary spełnią potrzeby Twojego wzroku.
A jeśli nie masz jeszcze 40 lat, a odczuwasz problemy z widzeniem w bliży - dowiedz się więcej o wadzie dalekowzroczności.

Para siedząca na kanapie - kobieta w okularach progresywnych czytająca gazetę, mężczyzna w okularach progresywnych

Rodzaje okularów progresywnych

W ofercie MUSCAT posiadamy kilka rodzajów progresów. Dzięki bogatej ofercie znajdziesz u nas okulary z soczewkami idealnie dopasowanymi do wszystkich potrzeb Twojego wzroku. Wybór konstrukcji nie jest łatwy, dlatego ważne jest zasięgnięcie porady specjalistów, którzy dobiorą odpowiednie dla Twojego wzroku konstrukcje, doradzą w kwestii dodatkowych powłok oraz wykonają szczegółowe pomiary, aby finalny produkt był jak najlepiej dopasowany.

Rodzaje okularów progresywnych MUSCAT - tabela: okulary progresywne Classic (przejrzyste) oraz okulary progresywne Blue Block (do komputera)

Odwiedź jeden z naszych showroomów i zapytaj naszych doradców o okulary progresywne.

Przejrzyste soczewki progresywne

Przejrzyste okulary progresywne umożliwiają wyraźne widzenie na każdą odległość. Te wieloogniskowe, uniwersalne szkła progresywne świetnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu zamiast dwóch osobnych par okularów do czytania i do chodzenia. To zazwyczaj pierwszy wybierany przez prezbiopów na całym świecie rodzaj progresów.

Progresy do pracy przed komputerem

Okulary progresywne MUSCAT są także dostępne w wersji z wbudowaną technologią Blue Protect, która blokuje szkodliwe światło niebieskie emitowane przez ekrany urządzeń cyfrowych oraz sztuczne oświetlenie. To idealne rozwiązanie dla osób na co dzień korzystających dużo z komputera i smartfonu.

Jak działają progresy?

Zaawansowana konstrukcja soczewek progresywnych zapewnia ich pełne dostosowanie do odległości patrzenia. Umożliwią Ci ostre widzenie w każdej ze stref - na dalekie odległości, w obszarze pośrednim i w bliży. Z technicznego punktu widzenia soczewka progresywna obejmuje wiele obszarów korekcji z niezauważalną krawędzią między nimi. Taki układ zapewnia płynne zmiany odległości, dzięki którym noszenie tych okularów jest komfortowe, a "przeskok" przez obszar pośredni między strefami nie jest odczuwalny dla oczu.

konstrukcja soczewki progresywnej z podziałem na strefy patrzenia, kanał progresji


Przeciwsłoneczne okulary progresywne

W letnie dni większość z nas stawia na okulary przeciwsłoneczne, często decydując się na zerówki, nawet nie zdając sobie sprawy, że okulary przeciwsłoneczne mogą też spełniać funkcje korekcyjne.
W MUSCAT wykonujemy nie tylko okulary przeciwsłoneczne o standardowej korekcji, lecz także barwione okulary progresywne, które idealnie sprawdzą się w dni pełne słońca. Wybór przeciwsłonecznych progresów zapewnia nie tylko komfort widzenia na wszystkie odległości, lecz również ochronę wzroku przed oślepiającym słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV.

Tabela - oferta pakietów okularów progresywnych przeciwsłonecznych MUSCAT: okulary progresywne fotochromowe Sun Transition oraz okulary progresywne fotochromowe do samochodu Drive Transition
Wielu prezbiopów decyduje się na przeciwsłoneczne okulary progresywne z polaryzacją, wybierając je jako drugą parę zaraz po przejrzystych okularach progresywnych do codziennego użytkowania. Taki zestaw spełnia wszystkie codzienne potrzeby wzroku, niezależnie od panujących warunków i odległości patrzenia.

mężczyzna w przeciwsłonecznych okularach progresywnych w promieniach słońca

Okulary progresywne fotochromowe

Dla osób chcących połączyć obie funkcje - ochronę przed słońcem i codzienne korzystanie z okularów bez konieczności ich zmiany, mamy jeszcze jedno rozwiązanie. Inteligentne progresy, które dostosują się do warunków panujących dookoła, pozostając transparentnymi w pomieszczeniach i przyciemniając się w słońcu, czyli fotochromowe okulary progresywne.


Okulary progresywne do biura - MUSCAT Office

W ofercie MUSCAT posiadamy także okulary biurowe MUSCAT Office. Są to okulary progresywne przeznaczone do pracy biurowej w bliskich oraz pośrednich odległościach. Konstrukcja soczewki Office została stworzona z myślą o użytkownikach urządzeń cyfrowych w przestrzeni biurowej. Zapewnia wyraźne widzenie i pomaga zachowywać prawidłową postawę podczas pracy przy ekranie komputera. Standardowe soczewki progresywne mają dodatek do bliży w dolnej części soczewki, a szerokość pola widzenia w tym obszarze jest węższa. Patrzenie przez tę część wymaga więc ciągłego delikatnego uniesienia głowy. Taka pozycja może być niekomfortowa dla osób, które przez wiele godzin pracują z urządzeniami cyfrowymi. Z myślą o tych potrzebach MUSCAT Office umożliwia szerokie widzenie w miejscu, w którym jest ono niezbędne podczas pracy przy komputerze, patrzenia na klawiaturę czy czytania dokumentów. Pomaga też zachować naturalną, wygodną pozycję. Aby sprostać nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, posiadamy trzy różne warianty soczewek Office, a każdy z nich dostosowany jest do pracy z konkretnym urządzeniem. Biurowe okulary progresywne są świetnym wyborem niezależnie od tego, czy pracujesz z telefonem, tabletem, dużym monitorem czy ekranem. Nasi doradcy pomogą wybrać Ci właściwą konstrukcję dostosowaną do Twojej aktywności.

para ludzi w okularach progresywnych MUSCAT Office, siedząca na fotelach przed laptopem

Dla osób pracujących w przestrzeni biurowej, spędzających wiele godzin przed komputerem, rozwiązaniem idealnym będą dwie pary okularów: jedna z soczewkami Office do pracy z urządzeniami cyfrowymi i druga w formie standardowych okularów progresywnych, by móc bezkompromisowo cieszyć się wyraźnym widzeniem przy codziennych czynnościach. Możesz również postawić na inny komplet, wybierając MUSCAT Office podczas pracy i kompleksowe rozwiązanie w postaci fotochromowych okularów progresywnych, które zapewnią komfort wzroku na co dzień zarówno w zaciemnionych pomieszczeniach, jak i podczas słonecznej pogody na zewnątrz.

Dostępne konstrukcje - jakie soczewki progresywne wybrać?

Zaawansowane technologie wykorzystane przy produkcji soczewek progresywnych sprawiają, że proces adaptacji wzroku do nowych okularów przebiega sprawnie. Każdy z opisanych rodzajów okularów progresywnych zamówić możesz w jednej z trzech wersji konstrukcyjnych szkieł progresywnych, odpowiadających sposobom ich użytkowania i zaawansowaniu. Wybór najlepszej opcji zależy więc tak naprawdę od tego, w jakich warunkach planujesz korzystać z okularów progresywnych i czego od nich oczekujesz. Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośrednia konsultacja z naszymi doradcami w showroomie. Podczas szczegółowego wywiadu możemy wtedy dobrać konstrukcję soczewek, które będą w 100% dopasowane do Twojego trybu życia i potrzeb Twojego wzroku.

PAKIET STANDARD

Okulary progresywne w pakiecie Standard są świetnym wyborem jeśli szukasz swoich pierwszych progresów. Soczewka posiada wyraźne przejścia pomiędzy wartościami do dali, pośrednimi i bliży. Umożliwia to szybszą adaptację osobom, które wcześniej nie miały styczności z progresami. Wzbogacona jest o technologię W.A.V.E. 2.0™, która zapewnia wyraźne widzenie nawet w gorszych warunkach oświetlenia, oraz o nową technologię FLEX OPTIM™, która daje dopasowanie tak zwanej użytecznej strefy widzenia, dzięki czemu będziesz widzieć wyraźniej i bardziej komfortowo przy wielu różnych pozycjach głowy.

PAKIET COMFORT

Rodzaj soczewki progresywnej stworzony dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Uprawiasz sport? Korzystasz z okularów podczas prowadzenia samochodu? Okulary progresywne w pakiecie Comfort będą doskonałą opcją do aktywności fizycznej i jazdy samochodem. Oprócz technologii W.A.V.E. 2.0™ posiadają także funkcję BINOCULAR BOOSTER™, zapewniającą płynne przejścia z odległości dalekich do bliskich, nawet przy różnowzrocznej korekcji.

PAKIET PREMIUM

Szkła progresywne w pakiecie Premium to szyte na miarę soczewki, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Posiadają one najszersze pole widzenia, więc patrzenie w odległościach pośrednich nie sprawi żadnego problemu. Zostały skonstruowane przy wykorzystaniu trzech innowacyjnych technologii:
- Nanoptix® eliminuje efekt pływania, zapewniając użytkownikom wyraźne widzenie podczas wykonywania dowolnych ruchów, pozwala znacznie ograniczyć ruchy głowy.
- SynchronEyes™ dzięki uwzględnieniu fizjologicznych różnic pomiędzy oczami, zapewnia szerokie pole widzenia.
- Xtend™ zapewnia wyraźne widzenie na kilka różnych odległości w ramach tego samego kierunku spojrzenia, bez problemu pozwala dostrzec każdy szczegół w obszarze wyciągniętej ręki.

Dodatkowo soczewki progresywne w pakiecie Premium posiadają wbudowany system Blue Protect Technology, który chroni nasze oczy przed szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym, emitowanym z ekranów urządzeń cyfrowych (np. komputera, smartfona) i sztuczne oświetlenie.

dwie pary okularów progresywnych założone na dłoń, okrągłe oprawki acetatowe MUSCAT - Ellis Dark Havana i elliot Dark Havana

Okulary progresywne - cena. Ile kosztują okulary progresywne?

Zakup okularów progresywnych to wydatek rzędu od 1595 zł do około 6000 zł w przypadku najbardziej wymagających wad, wyboru dodatkowego wyszczuplenia soczewki, powłok spełniających specjalne funkcje i najbardziej zaawansowanych konstrukcji. Szczegółowa wycena zależy więc od potrzeb wzroku i wybranego pakietu progresywnego. Jej dokładne określenie jest możliwe jedynie po uprzednim ustaleniu wymagań użytkownika okularów i dokładnych pomiarach korekcji.

Ile kosztują przeciwsłoneczne okulary progresywne?

Przeciwsłoneczne okulary progresywne to wydatek rzędu od 2345 zł w przypadku podstawowej formie zaciemnienia i standardowym soczewkom progresywnym do 6700 zł w przypadku najbardziej zaawansowanego pakietu Premium Transition+ (okulary progresywne fotochromowe z soczewkami premium) o najbardziej skomplikowanej konstrukcji i przy większych wartościach korekcji.

Ile kosztują biurowe progresy?

Wybór okularów MUSCAT Office wiąże się z kosztem od 1295 zł przy podstawowej soczewce w pakiecie Comfort do około 1795 zł przy najmocniejszym wyszczupleniu soczewek w indeksie 1.74.

Zalety i wady noszenia okularów progresywnych

Największą wadą okularów progresywnych jest bez wątpienia wielofunkcyjność, ich skuteczność i wygoda - nosisz tylko jedną parę okularów dla każdej odległości, bez konieczności zamieniania ich przy zmianie czynności. Jedna para okularów pozwala wyraźnie widzieć na różne odległości - od obszaru bliskiego poprzez odległości pośrednie aż pod daleko oddalone przedmioty.

Oczywiście, dwie pary okularów progresywnych to także świetna opcja, zwłaszcza dla użytkowników urządzeń cyfrowych lub osób szukających dodatkowej wygody z kompleksowego spełnienia potrzeb wzroku w każdych warunkach. Dobrze jest mieć pod ręką drugą parę progresów, która dopełni funkcjonalność okularów w innych okolicznościach niż pierwsza para (np. przeciwsłoneczne okulary progresywne lub okulary biurowe MUSCAT Office).

Jako wadę korekcji progresywnej często wskazuje się na konieczność przyzwyczajenia się do tego rodzaju okularów. Jeśli jednak obawiasz się wypróbowania okularów progresywnych pamiętaj, że ogromną zaletą tego rozwiązania jest tzw. Gwarancja Adaptacji. Wszystkie szkła progresywne MUSCAT posiadają Gwarancję Adaptacji. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia trudności w przystosowaniu się do okularów progresywnych w ciągu pierwszego miesiąca użytkowania, podejmujemy odpowiednie kroki, aby ustalić przyczynę problemów z adaptacją i wykonujemy dodatkowe badania, jeśli to konieczne.

Dla wielu osób minusem jest także cena okularów progresywnych, jednak bogata oferta progresów w MUSCAT pozwoli znaleźć pakiet dostosowany do stylu życia i spełniający potrzeby oczu bardzo kompleksowo. Wybór jednej pary progresów o zaawansowanej konstrukcji może odpowiadać zakupowi dwóch lub nawet trzech osobnych par okularów jednoogniskowych, co sprawia, że ich koszt nie odstaje znacząco.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Nasi doradcy w showroomach chętnie rozwieją wątpliwości i pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Znajdź salon MUSCAT najbliżej Ciebie.
Udostępnij ten wpis
Soczewki przeciwsłoneczne do okularów MUSCAT - pełna oferta
Przewodnik po szkłach przeciwsłonecznych