Welcome to our online store

-15% na wybrane modele z kodem backtoschool! Sprawdź >>

FAQ

To usługa umożliwiająca przymiarkę oprawek w domu przez całe 4 dni kalendarzowe. Cała usługa Domowej Przymierzalni w żadnym wypadku nie zobowiązuje do dokonania zakupu! Koszt usługi Domowej Przymierzalni to 30 zł. Tą kwotę zwracamy jednak pod postacią kodu rabatowego o wartości 35 zł do wykorzystania na zakup okularów MUSCAT. Wysyłka realizowana jest przez firmę kurierską DPD, z którą współpracujemy. Zamówienie, jak i zwrot Domowej Przymierzalni odbywa się przez naszą stronę internetową. W celu zamówienia oprawek do domu, wystarczy wybrać oprawki posiadające przycisk “przymierz w domu”. Po prawej stronie ekranu powinien pojawić się pasek z wybranymi modelami oraz przyciskiem “zamów”. Po jego wybraniu strona przekieruje do formularza zamówienia. Po 4 dniach kalendarzowych, by dokonać zwrotu, należy zalogować się na swoje konto i wypełnić formularz przeznaczony do zamówienia kuriera. Na jego podstawie zostanie zarezerwowany odbiór przesyłki przez kuriera. Do zadań klienta należy więc tylko dobra zabawa oraz wybór pomiędzy poszczególnymi modelami! 🙂

W danym momencie możesz mieć u siebie tylko jedno zamówienie Domowej Przymierzalni - kolejne możesz zamówić dopiero po zwrocie poprzedniego.

Jest to uzależnione od modeli “krążących” w przymiarkach. Okulary, które wysyłamy do przymierzania są modelami pokazowymi, których nie sprzedajemy. W związku z tym mamy określoną liczbę oprawek, które możemy udostępniać w tej usłudze. Jak tylko oprawki do nas wracają i są czyszczone, udostępniamy je ponownie. Mamy nadzieję, że niebawem znajdziesz swoje wypatrzone oprawki do przymierzenia!

Usługa Domowej Przymierzalni pozwala na przymiarkę oprawek z soczewkami demo – bez korekcji, barwienia, ani powłoki antyrefleksyjnej.

Do skorzystania z usługi Domowej Przymierzalni konieczne jest wniesienie opłaty w wysokości 30 zł. Ten koszt obejmuje głównie poniesione przez nas koszty transportu okularów. Zwracamy go jednak pod postacią kodu rabatowego o większej wartości! Po otrzymaniu swojego zamówienia Domowej Przymierzalni, na podany adres e-mail dostajesz także indywidualny kod zniżkowy w wysokości 35 zł, który możesz wykorzystać na zakup okularów MUSCAT po wyborze wymarzonej pary.

Oczywiście! Zwrotu Domowej Przymierzalni można dokonać poprzez zamówienie kuriera na naszej stronie internetowej lub drogą mailową na [email protected], w dowolnym punkcie pick-up DPD bądź w jednym z naszych showroomów.

W związku z dużym zainteresowaniem usługą Domowej Przymierzalni czas wysyłki okularów nieznacznie się wydłużył. Dopełnimy wszelkich starań, aby zamówienie jak najszybciej trafiło pod wskazany adres.

W standardowej cenie 445 zł oferujemy oprawki wraz z soczewkami korekcyjnymi w indeksie 1.5 renomowanej marki Essilor z powłoką antyrefleksyjną, filtrem UV oraz z powłoką, która zapobiega uszkodzeniom mechanicznym i zarysowaniom. Oferujemy także dodatkowe usługi jak np. pocienienie szkieł, soczewki progresywne czy z powłoką blokującą poświatę światła niebieskiego, a także wiele innych! Jeśli szukasz dedykowanego rozwiązania, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji, szczegóły w zakładce muscat.pl/kontakt.

W MUSCAT oferujemy szeroki zakres różnego rodzaju soczewek, aby każdy z #MUSCATpeople znalazł szkła idealnie dostosowane do swojego trybu życia i ptorzeb swojego wzroku! Większość okularów można zamówić jedynie podczas wizyty w showroomie, ze względu na konieczność wykonania dokładnych pomiarów, które pozwolą nam dopasować gotowy produkt idealnie do użytkownika. O pełnej ofercie soczewek oraz dodatkowych powłok przeczytasz w naszym wpisie na blogu -TUTAJ >>

Wraz z okularami klient otrzymuje etui i ściereczkę, a to wszystko zamknięte w eleganckim pudełku.

Oczywiście dajemy możliwość zakupu karty podarunkowej do naszego sklepu, którą można obdarować kogoś bliskiego 🙂 Taki bon można nabyć poprzez naszą stronę internetową lub w każdym z naszych showroomów.

Aby złożyć zamówienie na okulary korekcyjne niezbędne jest posiadanie recepty lub pisemnej informacji o wadzie wzroku. Jeżeli na recepcie nie widnieje rozstaw źrenic, konieczne będzie wykonanie takiego pomiaru dzięki dedykowanemu rozwiązaniu MUSCAT do pomiaru rozstawu do zmierzenia w domu lub w jednym z naszych showroomów. Poniżej przesyłamy link do wykonania pomiaru: https://muscat.pl/zmierz-rozstaw-zrenic/.

Jeśli natomiast posiadasz okulary, w których obecnie dobrze widzisz i masz pewność, że Twoja wada nie uległa zmianie, ale nie znasz dokładnych wartości - możesz dokonać pomiaru posiadanych okularów za pomocą naszej aplikacji mobilnej. Sprawdź, jak działa MUSCAT App tutaj.

Obecnie oferujemy optometryczne badania wzroku w czterech showroomach. Pełną listę i wskazówki znajdziesz na podstronie “Badanie wzroku”. Badanie jest darmowe przy zakupie okularów MUSCAT. W innym przypadku koszt badania to 100 zł. Zapraszamy do zapisów online lub telefonicznie pod numerem 22 428 32 02.

Podczas składania zamówienia w punkcie nr 4 należy wybrać opcję “Prześlij zdjęcie lub skan recepty”. W tym momencie pojawi się okno, gdzie należy dodać lub przeciągnąć plik z receptą. Załącznik może być w formacie .pdf, .png oraz .jpg – maksymalnie 4MB. Jeżeli występują problemy z wgraniem recepty, prosimy o przesłanie jej na [email protected], gdzie dane zostaną uzupełnione ręcznie.

W złożonym zamówieniu nie możesz dokonać żadnych zmian pod względem wartości recepturowych lub wyboru produktu. W sprawie zmiany danych kontaktowych lub adresu dostawy przed wysłaniem przez nas zamówienia możesz skontaktować się z nasza obsługą.

Aby sprawdzić status zamówienia należy zalogować się na swoim koncie Muscat. Informacje dotyczące kolejnego etapu realizacji są na bieżąco przesyłane drogą mailową do klientów.

W przypadku większych wartości soczewki będą wystawać poza ramę opraw. W takiej sytuacji zalecane jest pocienienie soczewek. Poniżej załączamy szczegółowe informacje na ten temat. Standardowo wstawiane przez nas soczewki posiadają indeks 1.5. Istnieje możliwość wstawienia soczewek w indeksie 1.6. Takie soczewki są zarówno cieńsze jak i lżejsze od standardowych o około 25-30%. Wstawienie takich soczewek wiąże się z dopłatą w wysokości 150 zł, zatem cena okularów ze spersonalizowanymi soczewkami w takim wypadku wyniesie 595 zł. Polecamy również soczewki o dodatkowo podwyższonym indeksie 1.67. W tym przypadku soczewki są cieńsze o dodatkowe 10-15% w odniesieniu do indeksu 1.6. Koszt takich soczewek wynosi dodatkowe 250 zł, zatem komplet oprawki wraz z soczewkami w takim wypadku będzie w cenie 695 zł.

Komentarz do zamówienia można zamieścić podczas zakupu okularów online w jednym z końcowych etapów uzupełniania niezbędnych informacji.

Czas realizacji w przypadku okularów korekcyjnych jednoogniskowych, fotochromowych oraz progresywnych to 7 dni roboczych. W przypadku zamówień na okulary przeciwsłoneczne lub polaryzacyjne czas realizacji wynosi 12 dni roboczych. Zawsze dokonujemy wszelkich starań by dostarczyć Twoje MUSCATY jak najszybciej.

Zwrotu zakupionych okularów można dokonać tylko w przypadku braku personalizacji produktu, a więc okularów bez korekcji wady, zerówek. Formularz zwrotu znajdziesztutaj.

Oferujemy dwie możliwości złożenia reklamacji:

  1. W salonie stacjonarnym, w którym pracownicy pomogą Ci w wypełnieniu formularza reklamacyjnego.
  2. Poprzez wysyłkę okularów wraz z wypełnionymformularzem reklamacyjnymna adres: BIURO MUSCAT ul. Mińska 25, budynek 45, 03-808 Warszawa.

Jeśli posiadasz już okulary, w których widzisz dobrze i masz pewność, że Twoja wada nie uległa zmianie, możesz dokonać pomiaru wartości korekcji z aktualnych okularów za pomocą naszej aplikacji mobilnej. Sprawdź, jak działa MUSCAT App.
Jeśli wydaje Ci się, że wada mogła ulec zmianie, nie wykonywałaś/eś badania wzroku w ciągu ostatnich dwóch lat lub źle widzisz w posiadanych okularach, zarezerwuj badanie wzroku w jednym z showroomów MUSCAT. Badanie jest zupełnie darmowe przy zakupie okularów, a na miejscu możesz również zasięgnąć fachowej porady naszych Doradców.

Jeśli masz już okulary, w których dobrze widzisz, ale nie znasz dokładnych wartości swojej korekcji, możesz sprawdzić je za pomocą MUSCAT App, wykonując odczyt korekcji z posiadanych okularów. Dowiedz się, jak to działa i poznaj swoją wadę bez wychodzenia z domu.

Przy złożeniu zamówienia online na kwotę powyżej 100 zł dostawa jest całkowicie darmowa, przy zamówieniach online na kwotę poniżej 100 zł koszt dostawy wynosi 9,99 zł, natomiast przy zamówieniu w showroomie koszt wysyłki na podany adres wynosi 15zł. Wysyłka realizowana jest przez firmę kurierską DPD. Dostawa z odbiorem w showroomie jest darmowa.

Istnieje możliwość wysyłki zamówienia za granicę. Koszta wysyłki są uzależnione od cennika wysyłek zagranicznych Poczty Polskiej.

Oczywiście! Wystarczy, że zaznaczysz taką opcję przy składaniu zamówienia. Standardowo wysyłamy okulary poprzez firmę kurierską DPD, z którą współpracujemy.

Aby odebrać gotowe okulary w showroomie wystarczy podać dane na jakie było składane zamówienie.

Oczywiście wystawiamy faktury za zakup okularów, faktura może być wygenerowana na dane firmy lub na osobę fizyczną. Na fakturze widnieje zawsze jedna pozycja, „Okulary korekcyjne z soczewkami korekcyjnymi (numeracja modelu)”. Dodatkowo na życzenie klienta istnieje możliwość dodania notatki w uwagach, które widnieją u dołu faktury, przykładowo “okulary do pracy przy komputerze”.

Aby uzyskać korektę faktury do zamówienia prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 22 428 32 02 lub przez formularz kontaktowy na muscat.pl/kontakt z informacjami dotyczącymi korekty.

Faktura zostanie przesłana drogą mailową po złożeniu zamówienia, w trakcie jego przygotowania lub gdy okulary zostaną wysłane.

Do utrzymania MUSCATów w czystości polecamy stosowanie suchej chusteczki z mikrofibry lub przemycie ich letnią wodą z delikatnym mydłem. Nie zalecamy czyszczenia okularów chusteczkami z alkoholem.

Wszelkie wymiary naszych opraw widnieją na stronie internetowej po wybraniu konkretnego modelu i naciśnięciu opcji pod spodem “Zobacz dokładne wymiary”.

Masz inne pytanie? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy!