Welcome to our online store
Okulary korekcyjne od 395zł | Darmowe badanie wzroku przy zakupie | Darmowa dostawa od 100zł
Antyrefleks - co to jest i dlaczego jest potrzebny?

Antyrefleks - co to jest i dlaczego jest potrzebny?

Okulary stały się częstym towarzyszem codziennej pracy i nauki. Długie godziny spędzone przed ekranem sprawiają, że nasze oczy narażone są na różne niebezpieczeństwa. Osoba, która nie zatroszczy się o właściwą ochronę swojego narządu wzroku, musi liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dlatego przy doborze okularów warto skorzystać z  propozycji uszlachetnienia soczewki. Szkła z antyrefleksem, bo o nich mowa, są wybierane coraz częściej. Ta informacja powinna cieszyć, bo jest to z korzyścią dla zdrowia i wygody okularników. W MUSCAT wszystkie dostępne soczewki okularowe, nawet te w wersji standardowej, posiadają powłokę antyrefleksyjną, dzięki czemu możesz cieszyć się komfortem noszenia okularów bez dodatkowych opłat.

Antyrefleks - co to jest powłoka antyrefleksyjna?

Antyrefleksem nazywamy dodatkową powłokę, która minimalizuje odbicia światła od powierzchni soczewki. Oznacza to, że do oka trafia więcej światła niż w przypadku szkieł standardowych.

antyrefleks vs brak antyrefleksu - jak widzi się oślepiające światła w okularach z powłoką antyrefleksyjną vs w okularach bez tej powłoki

W praktyce korzystanie z okularów, które posiadają antyrefleks, sprawia, że nie rozpraszają nas żadne refleksy światła powstające na soczewce przy codziennym noszeniu okularów, a nasze oczy są dobrze widoczne zza okularów także dla innych - dla naszych rozmówców na żywo, a także na zrobionych nam zdjęciach.

Dlaczego antyrefleks jest potrzebny?

Powłoka antyrefleksyjna gwarantuje cały szereg zalet, które sprawiają, że użytkowanie okularów jest o wiele przyjemniejsze. Zaczynając od walorów estetycznych, takich jak brak „lustrzanego” efektu (skoro oczy są zwierciadłem duszy, to pozwólmy innym zajrzeć w nasze!), na aspektach ściśle zdrowotnych kończąc. Warta zaznaczenia jest także zwiększona trwałość takich szkieł, które nie ulegają zarysowaniom, a ich czyszczenie jest znacznie  łatwiejsze (przy wyborze okularów dobrze jest zapytać o powłokę hydrofobową oraz oleofobową).

antyrefleks - widoczność powłoki antyrefleksyjnej dla osób postronnych na przykładzie okularów z antyrefleksem MUSCAT Leo

Negatywne zjawiska świetlne, które występują podczas używania okularów bez antyrefleksu sprawiają, że oczy męczą się stosunkowo szybko. Jest to szczególnie groźne  w czasach, w  których ogrom ludzi spędza długie godziny przed ekranami komputerów i telefonów komórkowych. Ważne jest więc dbanie o higienę wzroku.

Okulary z antyrefleksem - dla kogo?

Pomoc w utrzymaniu wysokiego komfortu widzenia oferują szkła z antyrefleksem, które zaleca się zwłaszcza osobom wykonującym prace w dużym stopniu angażujące wzrok. Mowa na przykład o chirurgach, informatykach, kierowcach, ale także o osobach pracujących przed komputerem i uczniach, których pandemiczne obostrzenia praktycznie przykuły do monitorów. Dlaczego? Okulary z powłoką antyrefleksyjną dają znakomity kontrast widzenia i są wolne od rozpraszających odblasków światła, umożliwiają więc lepsze warunki do skupienia wzroku na szczegółach, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu.

Antyrefleks – rodzaje powłoki

Co zrobić, gdy zapragniemy spaceru w słoneczny letni dzień? Wiele osób musi stanąć przed niełatwym wyborem, jakie okulary włożyć w takiej sytuacji. Co jest ważniejsze – zdrowie, czy stylowy wygląd? Na szczęście technika wychodzi nam naprzeciw. Okulary z antyrefleksem występują także w ofercie okularów przeciwsłonecznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stylowe ciemne szkła wyposażyć w warstwę antyrefleksyjną. Każdy buntownik bez powodu może odtąd chronić swoje oczy jeszcze skuteczniej, wyglądając przy tym jak influencer z krwi i kości.

Jaki kolor ma antyrefleks?

Skorzystanie z powłoki antyrefleksyjnej niesie ze sobą delikatną zmianę w wyglądzie soczewek okularowych. Powszechnie wykorzystywany na rynku antyrefleks ma delikatne zielone zabarwienie, które uwidacznia się czasem przy zmianie kątów padania światła. Delikatny, zielonkawy refleks na soczewce nie przekłada się jednak w dużej mierze na wizualne walory okularów, warto więc zdecydować się na zastosowanie antyrefleksu w okularach, także tych przeciwsłonecznych z ciemnymi szkłami, mimo że zabarwienie z powłoki antyrefleksyjnej będzie odrobinę widoczne, tak jak na zdjęciu poniżej.

okulary z antyrefleksem MUSCAT Milo Gold/Americano z widoczną zieloną powłoką antyrefleksyjna na soczewkach

Na rynku dostępne są też powłoki antyrefleksyjne achromatyczne, czyli pozbawione zabarwienia., jednak ich zastosowanie oferuje opisane dodatkowe właściwości o niższej jakości niż antyrefleks o klasycznym zabarwieniu.

Jak sprawdzić, czy okulary mają antyrefleks?

Nie jest to na szczęście wiedza tajemna, więc jedyne czego potrzebujemy to odrobina skupienia i szczypta informacji. Jeśli szkła pozbawione są niegustownego lustrzanego efektu, możemy mieć przekonanie graniczące z pewnością, że okulary mają warstwę antyrefleksyjną. Jeśli widzisz swoje odbicie w cudzych okularach, możesz mieć pewność, że dana osoba nie posiada soczewek z antyrefleksem. Chcesz przekonać się na własne oczy? Zajrzyj do jednego z showroomów MUSCAT. Wykwalifikowani pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące zakupu i zaprezentują, jak wygląda antyrefleks w Muscatach.

Antyrefleks - cena. Ile kosztują okulary z antyrefleksem?

Najważniejszą zasadą, którą należy się kierować przy doborze okularów jest „oszczędzaj wzrok, nie pieniądze”. Oczy są zbyt wrażliwe, by pozwolić sobie na kupno szkieł, które nie zapewnią dostatecznej ochrony przed szkodliwymi zjawiskami świetlnymi. Dlatego troszcząc się o cenny wzrok, powinniśmy brać pod uwagę fakt, że okulary z antyrefleksem będą kosztowały więcej niż bez niego. Warto jednak zainwestować, aby uniknąć niedogodności i pogorszenia jakości widzenia.

W MUSCAT stawiamy na najwyższą jakość w przystępnej cenie, dlatego wszystkie nasze okulary - także te w standardowej cenie 445 zł, posiadają powłokę antyrefleksyjną, powłokę utwardzającą oraz filtry UVA i UVB, dla jak najlepszej ochrony Twoich oczu.

Powłoka antyrefleksyjna w MUSCAT

MUSCAT posiada w swojej ofercie okulary, które znakomicie niwelują szkodliwe refleksy. Już w okularach korekcyjnych Classic za 395 zł spotykamy się z wbudowaną redukcją odbicia światła postaci antyrefleksu. Wszystkie Muscaty to okulary antyrefleksyjne. W zależności od potrzeb wzroku klienci mogą też wybrać okulary w pakietach Premium o dodatkowych właściwościach, wpływających na wyjątkowy komfort użytkowania okularów dla najbardziej wymagających.

Okulary korekcyjne w pakiecie Classic Premium zapewnią optymalną redukcję refleksów, poprawiając przejrzystość widzenia niezależnie od sytuacji. Za cenę zaczynającą się już od 895 zł uzyskuje się w ramach tego pakietu najwyższą ochronę przed zarysowaniami i pewność łatwego utrzymania czystości powłoki szkieł, połączoną z odpornością na zabrudzenia, smugi i kurz.

Okulary do komputera MUSCAT Blue Block z powłoką o wbudowanej blokadzie światła niebieskiego, ochronią nasze oczy podczas intensywnej pracy przy ekranach lub w sztucznym świetle. Dobroczynny wpływ okularów Blue Block można zauważyć już w krótkim czasie, wystarczy przeznaczyć na ten cel od 595 złotych. Warto wykazać się refleksem i nie zwlekać w tak ważnej sprawie!

Do wyboru, do koloru! Pełna oferta soczewek MUSCAT obejmuje kilkanaście rodzajów powłok i konstrukcji, dlatego tak ważne jest zasięgnięcie rady specjalistów od wzroku, którzy pomogą dopasować idealne rozwiązanie po indywidualnym wywiadzie. Oprócz profesjonalnego wsparcia w doborze zarówno soczewek, jak i oprawek, w każdym salonie optycznym MUSCAT wykonujemy badania wzroku. Zarezerwuj termin tutaj i skorzystaj na miejscu z porady naszej obsługi.

Decyzja o wyborze soczewek okularowych zapadła? Czas wybrać oprawki! Przeczytaj nasze blogowe poradniki i dowiedz się, jak dobrać okulary do kształtu twarzy, do koloru oczu i włosów lub jak dopasować Muscaty do stylizacji.

Do zobaczenia w MUSCAT!

Udostępnij ten wpis
Jak światło niebieskie wpływa na wzrok i jak się przed nim chronić?
Dowiedz się więcej o świetle niebieskim, dlaczego jest szkodliwe i jak się przed nim chronić!