Welcome to our online store

WYPRZEDAŻ TRWA - WYBRANE MODELE KUPISZ AŻ 145 ZŁ TANIEJ! SPRAWDŹ >>

Jakie okulary wybrać do pracy biurowej?

Długie godziny spędzone przed monitorem stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. W trakcie wytężonej pracy rzadziej mrugamy i mocno nadwyrężamy mięśnie oka. Dodatkowo sztuczne oświetlenie potęguje zmęczenie oczu. 

Jak oczy reagują na natężoną pracę przed ekranem?

Te wszystkie czynniki mogą powodować tzw. „syndrom widzenia komputerowego” – CVS. Najczęstsze objawy CVS to: suchość oka, uczucie pisaku pod powieką, pieczenie, ból oczu oraz przekrwienie spojówek. U części osób może dochodzić  do nietolerancji soczewek kontaktowych.  Inne objawy to: zamazanie lub dwojenie się obrazu, bóle głowy, karku oraz barków.  Występowanie tych objawów jest sygnałem, że warto się udać do specjalisty pierwszego kontaktu – optometrysty.

Co można zrobić, żeby przynieść oczom ulgę?

Podczas spotkania ze specjalistą przeprowadzony zostanie wywiad i jeśli będzie wskazanie to zostanie przepisana lub zmieniona korekcja okularowa. Należy pamiętać, że niewłaściwe moce w okularach mogą potęgować problemy z oczami. Podczas wizyty w gabinecie, specjalista wskaże jakie warto wykonywać ćwiczenia w czasie wielogodzinnej pracy. Najczęściej zalecanym ćwiczeniem jest 20/20/20, czyli co każde 20 min pracy, przez 20 sekund należy patrzeć na odległość 20 stóp, czyli ok. 6 metrów. To proste ćwiczenie, pomaga odpocząć naszym oczom. Ćwiczenie wykonujemy w korekcji do dali.

Okulary Blue Block

Kolejnym sposobem przyniesienia ulgi naszym oczom jest zastosowanie odpowiedniego filtra. MUSCAT oferuje powłokę antyrefleksyjną Crizal Prevencia, która w swym działaniu selektywnie wycina szkodliwe dla siatkówki światło niebiesko-fioletowe.  Dodatkowo powłoka delikatnie przygasza intensywność sztucznych świateł, co przy wielu godzinach pracy przed ekranem monitora, znacznie zmniejsza zmęczenie oczu.

Okulary Relaks

A co jeśli do tego wszystkiego dochodzi problem niewyraźnego widzenia w bliży? Do wygodnego korzystania z odległości pośredniej (np. w przypadku monitora komputera w odległości ok. 60-70cm) oraz w bliży ( czytanie dokumentów, korzystanie z klawiatury w odległości ok. 40 cm), proponujemy okulary do pracy biurowej, potocznie nazywane również półprogresami.

Praca przed komputerem w okularach do czytania, jest nie lada wyzwaniem – wymaga  dużego zbliżenia się do monitora, żeby coś z niego wyczytać – w tym przypadku wartości okularów do czytania są po prostu za mocne. W przypadku pracy w okularach z mocami dobranymi do monitora, to czytanie dokumentów staje się problematyczne. Jak poradzić sobie w tym przypadku? Rozwiązaniem są okulary, które w  górnej części soczewki mają moc dedykowaną do monitora, a w dolnej do czytania. Jakie płyną z tego korzyści? Przede wszystkim zyskujemy ergonomiczną postawę ciała w trakcie wielogodzinnej pracy i wygodę ostrego widzenia na różne odległości. Dodatkowo wszystkie okulary dedykowane  do pracy z monitorami obligatoryjnie wyposażamy w odpowiednie filtry bez dodatkowych opłat.

Zainteresowany? Zapisz się na spotkanie z naszym optometrystą, a dopasujemy okulary do Twoich potrzeb.

Udostępnij ten wpis
MUSCAT Relaks - ulga dla oczu
Poznaj nasze rozwiązanie dla oczu zmęczonych erą cyfrową!