Welcome to our online store

Pakiet: badanie wzroku + oprawki + szkła korekcyjne tylko 395 zł! SPRAWDŹ

Dlaczego warto zainwestować w progresy? Poznaj wszystkie rodzaje okularów progresywnych.

Dlaczego warto zainwestować w progresy? Poznaj wszystkie rodzaje okularów progresywnych.


Na rynku dostępne są różne rodzaje okularów progresywnych: standardowe przejrzyste, przeciwsłoneczne z polaryzacją, fotochromowe oraz biurowe. Tak szeroki wybór oferuje możliwość zaspokojenia wymagań wzroku pod każdym względem.

Okulary progresywne - co to?

Wraz z wiekiem nasze oczy tracą zdolność akomodacji, a tym samym możliwość wyraźnego widzenia na bliskie odległości. Jest to całkowicie naturalny proces. Wtedy z pomocą przychodzą nam okulary progresywne, które pozwalają na płynną zmianę mocy do patrzenia z daleka, na średnim dystansie oraz odległości bliskich. W dużym uproszczeniu można więc powiedzieć, że okulary progresywne to okulary do czytania i chodzenia 2w1. Jest to niesamowicie wygodna opcja, gdyż nie musimy nosić ze sobą dwóch par okularów, bo progresy umożliwiają widzenie na każdą odległość. Co więcej, zaawansowana konstrukcja okularów progresywnych jest też idealnie dostosowana do ich użytkownika, dzięki szczegółowym pomiarom i całkowitej personalizacji soczewek progresywnych.

Dowiedz się więcej o okularach progresywnych z naszego materiału video.

 
 

Okulary progresywne są dostępne dla każdej wady wzroku, pozwalają więc na kompleksową korekcję prezbiopii w połączeniu z każdą inną wada wzroku.

Okulary progresywne - dla kogo są przeznaczone?

Okulary progresywne to produkt przeznaczony głównie dla osób powyżej 40. roku życia. Służą do korekcji wady wzroku nazywanej prezbiopią, która pojawia się z wiekiem i objawia się problemami w widzeniu w odległościach bliższych. Wiąże się to najczęściej z koniecznością inwestycji w okulary do czytania, co w przypadku posiadania drugich okularów do dali może okazać się uciążliwe, bo powoduje konieczność częstych zmian okularów. Rozwiązaniem są tu więc progresy, które łącza obie funkcje.
Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebujesz okularów progresywnych, odpowiedz na poniższe pytania:
- Czy odsuwasz książkę podczas czytania, żeby widzieć lepiej?
- Czy czytanie drobnego druku sprawia Ci więcej problemów niż wcześniej?
- Czy w bliskich odległościach obraz wyostrza się dłużej?
- Czy masz potrzebę częstszego mrugania, bóle głowy, a Twoje oczy szybciej się męczą?
- Czy wykonywanie czynności w odległościach bliskich zwiększa senność?
- Czy korzystasz z dwóch par okularów - do pracy do czytania i do dali?

Jeśli na większość z nich odpowiadasz twierdząco, istnieje duża szansa, że okulary progresywne to produkt dla Ciebie. Zarezerwuj badanie wzroku w showroomie MUSCAT i dowiedz się, jakie okulary spełnią potrzeby Twojego wzroku.
A jeśli nie masz jeszcze 40 lat, a odczuwasz problemy z widzeniem w bliży - dowiedz się więcej o wadzie dalekowzroczności.

Para siedząca na kanapie - kobieta w okularach progresywnych czytająca gazetę, mężczyzna w okularach progresywnych

Rodzaje okularów progresywnych

W ofercie MUSCAT posiadamy kilka rodzajów okularów progresywnych. Dzięki bogatej ofercie różnych rodzajów progresów, znajdziesz u nas okulary z soczewkami idealnie dopasowanymi do wszystkich potrzeb Twojego wzroku. Wybór konstrukcji nie jest łatwy, dlatego ważne jest zasięgnięcie porady specjalistów, którzy dobiorą odpowiednie dla Twojego wzroku konstrukcje, doradzą w kwestii dodatkowych powłok oraz wykonają szczegółowe pomiary, aby finalny produkt był jak najlepiej dopasowany. Odwiedź jeden z naszych showroomów i zapytaj naszych doradców o okulary progresywne.

Tabela - rodzaje okularów progresywnych MUSCAT: przejrzyste okulary progresywne, przeciwsłoneczne okulary progresywne z polaryzacją, fotochromowe okulary progresywne, biurowe okulary progresywne MUSCAT Office

Przejrzyste soczewki progresywne

Przejrzyste okulary progresywne to standardowy wybór. Uniwersalne szkła progresywne, gwarantujące wyraźne widzenie na wszystkie odległości, świetnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu zamiast dwóch osobnych par okularów do czytania i do chodzenia. To zazwyczaj pierwszy wybierany przez prezbiopów rodzaj okularów progresywnych.
Zaawansowana konstrukcja soczewek progresywnych zapewnia ich pełne dostosowanie do odległości patrzenia. Umożliwią Ci ostrość widzenia w każdej ze stref - w dali, w odległościach pośrednich i w blizy. Z technicznego punktu widzenia soczewka progresywna obejmuje wiele obszarów korekcji z niezauważalną krawędzią między nimi. Taki układ zapewnia płynne zmiany odległości, dzięki którym noszenie tych okularów jest komfortowe, a "przeskok" między strefami nie jest odczuwalny.

konstrukcja soczewki progresywnej z podziałem na strefy patrzenia, kanał progresji

Ile kosztują okulary progresywne?

Cena okularów progresywnych waha się w przedziale od 1595 zł do około 6000 zł w przypadku najbardziej wymagających wad i wyboru dodatkowego wyszczuplenia soczewki, powłok spełniających specjalne funkcje i najbardziej zaawansowanych konstrukcji. Szczegółowa wycena zależy od wybranego pakietu progresywnego i jest możliwa jedynie po uprzednim ustaleniu potrzeb użytkownika okularów i dokładnych pomiarach korekcji.

Przeciwsłoneczne okulary progresywne z polaryzacją

W letnie dni większość z nas stawia na okulary przeciwsłoneczne, często decydując się na zerówki, nawet nie zdając sobie sprawy, że okulary przeciwsłoneczne mogą też spełniać funkcje korekcyjne.
W MUSCAT wykonujemy nie tylko okulary przeciwsłoneczne o standardowej korekcji, lecz również barwione okulary progresywne, które idealnie sprawdzą się w dni pełne słońca. Wybór przeciwsłonecznych okularów progresywnych zapewnia nie tylko komfort widzenia na wszystkie odległości, lecz również ochronę wzroku przed oślepiającym słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV.
Wiele prezbiopów decyduje się na przeciwsłoneczne okulary progresywne z polaryzacją, wybierając je jako drugą parę zaraz po przejrzystych okularach progresywnych do codziennego użytkowania. Taki zestaw spełnia wszystkie codzienne potrzeby wzroku, niezależnie od panujących warunków i odległości patrzenia.

Ile kosztują przeciwsłoneczne okulary progresywne?

Przeciwsłoneczne okulary progresywne to wydatek rzędu od 2345 zł do 6700 zł w przypadku najbardziej zaawansowanego pakietu Premium Transition+ o najbardziej skomplikowanej konstrukcji i przy większych wartościach korekcji.

mężczyzna w przeciwsłonecznych okularach progresywnych w promieniach słońca

Okulary progresywne fotochromowe

Dla osób chcących połączyć obie funkcje - ochronę przed słońcem i codzienne korzystanie z okularów bez konieczności ich zmiany, mamy jeszcze jedno rozwiązanie. Inteligentne progresy, które dostosują się do warunków panujących dookoła, pozostając transparentnymi w pomieszczeniach i przyciemniając się w słońcu, czyli fotochromowe okulary progresywne.


Ile kosztują okulary progresywne fotochromowe?

Cena fotochromowych okularów progresywnych rozpoczyna się od 2345 zł i zależy głównie od rodzaju konstrukcji soczewki, stopnia pocienienia soczewki i wybranych powłok dodatkowych.

Okulary progresywne do biura - MUSCAT Office

W ofercie MUSCAT posiadamy także okulary biurowe z soczewkami Office. Są to okulary progresywne przeznaczone do pracy biurowej w bliskich oraz pośrednich odległościach. Konstrukcja soczewki Office została stworzona z myślą o użytkownikach urządzeń cyfrowych w przestrzeni biurowej. Zapewnia wyraźne widzenie i pomaga zachowywać prawidłową postawę podczas pracy przy biurku. Standardowe soczewki progresywne mają dodatek do bliży w dolnej części soczewki, a szerokość pola widzenia w tym obszarze jest węższa. Patrzenie przez tę część wymaga więc ciągłego delikatnego uniesienia głowy. Taka pozycja może być niekomfortowa dla osób, które przez wiele godzin pracują z urządzeniami cyfrowymi. Z myślą o tych potrzebach MUSCAT Office umożliwia szerokie widzenie w miejscu, w którym jest ono niezbędne podczas korzystania z monitorów, patrzenia na klawiaturę czy czytania dokumentów. Pomaga też zachować naturalną, wygodną pozycję. Aby sprostać nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, posiadamy trzy różne warianty soczewek Office, a każda z nich dostosowana jest do pracy z konkretnym urządzeniem. Biurowe okulary progresywne są świetnym wyborem niezależnie od tego, czy pracujesz z telefonem, tabletem, dużym monitorem czy ekranem. Nasi doradcy pomogą wybrać Ci właściwą konstrukcję dostosowaną do Twojej aktywności.

Ile kosztują biurowe okulary progresywne?

Wybór okularów MUSCAT Office wiąże się z kosztem od 1295 zł przy podstawowej soczewce w pakiecie Comfort do około 1795 zł przy najmocniejszym wyszczupleniu soczewek w indeksie 1.74.

para ludzi w okularach progresywnych MUSCAT Office, siedząca na fotelach przed laptopem

Dla osób pracujących w przestrzeni biurowej, spędzających wiele godzin przed komputerem, rozwiązaniem idealnym będą dwie pary okularów: jedna z soczewkami Office do pracy z urządzeniami cyfrowymi i druga w formie standardowych okularów progresywnych, by móc bezkompromisowo cieszyć się wyraźnym widzeniem przy codziennych czynnościach. Możesz również postawić na inny komplet, wybierając MUSCAT Office podczas pracy i kompleksowe rozwiązanie w postaci fotochromowych okularów progresywnych, które zapewnią komfort wzroku na co dzień zarówno w zaciemnionych pomieszczeniach, jak i podczas słonecznej pogody na zewnątrz.
Skorzystaj z okazji i wybierz dwie pary okularów progresywnych podczas promocji PARA DO PARY, w której drugie okulary progresywne otrzymasz nawet do 60% taniej!


Dostępne konstrukcje - jakie soczewki progresywne wybrać?

Każdy z opisanych rodzajów okularów progresywnych zamówić możesz w jednej z trzech wersji konstrukcyjnych, odpowiadających sposobom ich użytkowania i zaawansowaniu. Wybór najlepszej opcji zależy więc tak naprawdę od tego, w jakich warunkach planujesz korzystać z okularów progresywnych i czego od nich oczekujesz. Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośrednia konsultacja z naszymi doradcami w showroomie. Podczas szczegółowego wywiadu możemy wtedy dobrać konstrukcję soczewek, które będą odpowiadać Ci w 100%.

PAKIET STANDARD

Okulary progresywne w pakiecie Standard są świetnym wyborem, jeśli szukasz swoich pierwszych progresów. Soczewka posiada wyraźne przejścia pomiędzy wartościami do dali, pośrednimi i bliży. Umożliwia to szybszą adaptację osobom, które wcześniej nie miały styczności z progresami. Wzbogacona jest o technologię W.A.V.E. 2.0™, która zapewnia wyraźne widzenie nawet w gorszych warunkach oświetlenia, oraz o nową technologię FLEX OPTIM™, która daje dopasowanie tak zwanej użytecznej strefy widzenia, dzięki czemu będziesz widzieć wyraźniej i bardziej komfortowo przy wielu różnych pozycjach głowy.

PAKIET COMFORT

Rodzaj soczewki progresywnej stworzony dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Uprawiasz sport? Często prowadzisz samochód? Okulary progresywne w pakiecie Comfort będą doskonałą opcją dla Ciebie. Oprócz technologii W.A.V.E. 2.0™ posiadają także funkcję BINOCULAR BOOSTER™, zapewniającą płynne przejścia z odległości dalekich do bliskich, nawet przy różnowzrocznej korekcji.

PAKIET PREMIUM

Szkła progresywne w pakiecie Premium to szyte na miarę soczewki, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Posiadają one najszersze pole widzenia, więc patrzenie w odległościach pośrednich nie sprawi żadnego problemu. Zostały skonstruowane przy wykorzystaniu trzech innowacyjnych technologii:
- Nanoptix® eliminuje efekt pływania, zapewniając użytkownikom wyraźne widzenie podczas wykonywania dowolnych ruchów, pozwala znacznie ograniczyć ruchy głowy.
- SynchronEyes™ dzięki uwzględnieniu fizjologicznych różnic pomiędzy oczami, zapewnia szerokie pole widzenia.
- Xtend™ zapewnia wyraźne widzenie na kilka różnych odległości w ramach tego samego kierunku spojrzenia, bez problemu pozwala dostrzec każdy szczegół w obszarze wyciągniętej ręki.

Dodatkowo soczewki progresywne w pakiecie Premium posiadają Eye Protect System, który chroni nasze oczy przed szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym, emitowanym przez urządzenia cyfrowe i sztuczne oświetlenie.

dwie pary okularów progresywnych założone na dłoń, okrągłe oprawki acetatowe MUSCAT - Ellis Dark Havana i elliot Dark Havana

Dlaczego warto zainwestować w dwie pary okularów progresywnych?

Dwie pary okularów progresywnych to świetna opcja nie tylko dla użytkowników urządzeń cyfrowych lub osób szukających dodatkowej wygody z kompleksowego spełnienia potrzeb wzroku w każdych warunkach. Warto mieć jeszcze jedną parę w razie sytuacji losowych. Niestety, zdarza się, że okulary zgubią się albo ulegną nieszczęśliwemu wypadkowi. Bez okularów użytkowanych na co dzień bardzo trudno jest funkcjonować, dlatego dobrze jest mieć pod ręką drugą parę progresów, która odpowie na potrzeby wzroku w nagłych sytuacjach lub dopełni funkcjonalność okularów w innych okolicznościach niż pierwsza para.

Oprócz względów praktycznych, wiemy też, że trudno jest wybrać tylko jeden model oprawek spośród szerokiej gamy kształtów i kolorów. Warto w takich sytuacjach pójść na kompromis i wybrać dla siebie dwie oprawki: jedną bardziej klasyczną, do codziennych stylizacji oraz drugą - elegancką, stanowiącą biżuteryjny dodatek na bardziej wyjątkowe okazje.
Jeśli wciąż obawiasz się wypróbowania okularów progresywnych pamiętaj, że wszystkie rodzaje okularów progresywnych MUSCAT posiadają Gwarancję Adaptacji. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia trudności w przystosowaniu się do okularów progresywnych w ciągu pierwszego miesiąca użytkowania, podejmujemy odpowiednie kroki, aby ustalić przyczynę problemów z adaptacją i wykonujemy dodatkowe badania, jeśli to konieczne.

Nasi doradcy w showroomach chętnie rozwieją wątpliwości i pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Znajdź salon MUSCAT najbliżej Ciebie.

Udostępnij ten wpis
Soczewki przeciwsłoneczne do okularów MUSCAT - pełna oferta
Przewodnik po szkłach przeciwsłonecznych