Welcome to our online store

WYPRZEDAŻ W SHOWROOMACH I SKLEPIE INTERNETOWYM - WYBRANE MODELE KUPISZ AŻ 145 ZŁ TANIEJ! SPRAWDŹ >>

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?
Wskazówki i inspiracje

Okulary - zarówno przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne mogą być świetnym sposobem na wyrażenie własnego "ja" i niebanalnym dopełnieniem codziennych stylizacji. Ale jak wybrać tę jedyną parę? Wybór oprawek jest tak duży, że czasem warto odwołać się do mądrości stylistów i stylistek ;) Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak dobrać okularu do kształtu twarzy, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Postaw na przeciwieństwa


Podobno "przeciwieństwa się przyciągają" i... jak się okazuje -przynajmniej w kwestii doboru okularów do kształtu twarzy - zasada ta sprawdza się najlepiej! Precyzując: jeśli masz okrągłą twarz, idealne dla siebie oprawki znajdziesz wśród prostokątnych i kanciastych modeli. Analogicznie, jeśli posiadasz prostokątną twarz, prawdziwym strzałem w dziesiątkę będą dla Ciebie okulary o owalnych lub delikatnie zaokrąglonych oprawkach.


Jak rozpoznać kształt twarzy?


Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne, jak się może wydawać. Na początek, zaczesz włosy na gładko do tyłu, stań przed lustrem i dokładnie się sobie przyjrzyj. Weź pomadkę do ust lub kredkę do oczu  i na lustrze obrysuj kontur swojej twarzy. Wyróżnia się następujące kształty twarzy: 

  • kwadratowa,

  • owalna,

  • okrągła,

  • trójkątna.

Którą masz Ty? Czytaj dalej a dowiesz się, czym dokładnie wyróżniają się poszczególne typy.

Jak dobrać okulary do twarzy kwadratowej?


Ostre rysy, mocno zarysowane kości policzkowe i linia szczęki, niemal taka sama szerokość na górze i na dole to cechy charakterystyczne dla twarzy kwadratowej. Jeśli dostrzegasz je w swoim przypadku, wybierz dla siebie okulary, które złagodzą rysy twarzy i optycznie je zaokrąglą - kocie, okrągłe lub owalne oprawki.

Nasze propozycje: 

Jak dobrać okulary do twarzy owalnej?


Stoisz przed lustrem i pierwsze, co najbardziej rzuca Ci się w oczy to ładnie zarysowane kości policzkowe, a do tego nieco wydłużony podbródek i czoło? Oznacza to, że należysz do grona osób o owalnej twarzy, która równomiernie rozciąga się ku górze i ku dołowi, a jej najszerszym punktem są policzki. W tym przypadku prawdziwym strzałem w dziesiątkę będą niemal wszystkie oprawki, dostępne na rynku! Eksperymentuj z najbardziej niebanalnymi okularami – w odważnych kolorach lub z ciekawymi zdobieniami, które dodatkowo wyeksponują Twój temperament. Pamiętaj, by wybierać dla siebie oprawki, które nie będą wychodzić poza jej obrys. Dzięki temu zachowasz pożądane proporcje, które są najmocniejszą stroną Twojej urody!

Nasze propozycje:

Jak dobrać okulary do twarzy okrągłej?


Okrągły kształt twarzy rozpoznasz m.in. po łagodnych liniach, pełnych policzkach, niskim czole oraz zaokrąglonej brodzie. W takim przypadku proponujemy okulary, które optycznie wydłużą oraz wysmuklą twarz. Świetnie sprawdzają się okulary kwadratowe oraz takie, które mają wyrazistą i ostrą linię. Dodadzą Ci charakteru raz będą ładnie kontrastować z Twoją delikatną urodą.

Nasze propozycje:

Jak dobrać okulary do twarzy trójkątnej?


Twarz trójkątna wyróżnia się bowiem charakterystycznym, szerokim czołem, które stanowi jej najszerszą część, a także wydatnymi kośćmi policzkowymi oraz wąskim, małym, lekko zaostrzonym podbródkiem. Jeśli posiadasz twarz  o kształcie trójkąta i chcesz subtelnie złagodzić swoje rysy, najlepsze będą dla Ciebie okrągłe okulary lub modele, utrzymane w stylistyce tzw. kocich oczu. 

Nasze propozycje:

Dużo więcej inspiracji oraz cennych informacji o tym, jak rozpoznać kształt twarzy i właściwie dobrać do niej okulary prezentuje infografika, którą dla Was przygotowaliśmy.

 

Udostępnij ten wpis
Jakie okulary wybrać do pracy biurowej?