Welcome to our online store

Wiosenna wyprzedaż trwa! Wybrane modele ze zniżką 145 zł. Sprawdź >>

Podaruj sobie najlepszy komfort widzenia w okularach progresywnych
Muscaty to unikatowy polski design, najwyższa jakość wykonania i specjalistyczna korekcja wzroku, która pozwoli Ci cieszyć się wyraźniejszą wizją świata w idealnej oprawie.

Poznaj Muscaty - najwyższej jakości, ręcznie robione oprawy

Wszystkie oprawy Muscat są projektowane w Polsce, z miłością do ponadczasowego designu i dbałością o każdy szczegół. Tworząc okulary stawiamy na najwyższą jakość i uczciwą cenę produktu. Inspiracje czerpiemy zarówno z aktualnych trendów modowych, jak i klasycznych nurtów, mających grono zwolenników nieprzerwanie od dekad.

 

W trosce o wysoki poziom oferowanych produktów - wszystkie oprawy są wykonywane ręcznie. Wykorzystujemy surowce takie jak stal nierdzewna, tytan i acetat renomowanych światowych producentów. Dzięki temu Muscaty są tak trwałe, wytrzymałe i lekkie, co czyni ich użytkowanie komfortowym i przyjemnym doświadczeniem.

Szeroki wybór soczewek renomowanego producenta Essilor  

Wymarzone oprawki - znalezione! A co z wyborem soczewek? Szeroka oferta MUSCAT obejmuje wiele rodzajów korekcji wzroku. Od standardowych wad, takich jak daleko- czy bliskowzroczność oraz astygmatyzm, po duży wybór powłok i konstrukcji soczewek specjalistycznych - Blue Block do komputera, okulary Relaks wspomagające akomodację oka, rozległa oferta okularów przeciwsłonecznych w kilkudziesięciu barwieniach czy wyjątkowa, specjalistyczna konstrukcja okularów progresywnych dostępna w kilku wersjach. Brzmi interesująco? Poznaj pełną ofertę soczewek MUSCAT od renomowanego producenta Essilor TUTAJ>>.


Kompleksowe rozwiązanie - okulary progresywne. Dla kogo?

Decyzja, co do odpowiednich soczewek okularowych nie jest prosta, dlatego w każdym z naszych showroomów możesz zasięgnąć porady specjalistów, którzy przedstawią Ci korzyści wynikające z zastosowania danej konstrukcji czy powłoki oraz porównają dostępne rozwiązania. Chcesz jednak wiedzieć, czy okulary progresywne mogą okazać się opcją dla Ciebie jeszcze przed wizytą u optometrysty?

Odpowiedz na poniższe pytania i sprawdź, czy potrzebujesz okularów progresywnych:

  • Czy zwiększasz odległość wykonywania czynności? (np. Odsuwasz książkę podczas czytania, by widzieć lepiej)

  • Czy czytanie drobnego druku wymaga od Ciebie więcej wysiłku niż wcześniej?

  • Czy w bliży obraz wyostrza się trochę dłużej?

  • Czy Twoje oczy szybko się męczą?

  • Czy pojawia się u Ciebie potrzeba częstszego mrugania i bóle głowy?

  • Czy wykonywanie czynności w bliży zwiększa senność?

  • Czy potrzebujesz mocniejszego oświetlenia, aby widzieć wyraźnie podczas pracy w bliży?

  • Czy korzystasz z dwóch par okularów - do pracy do czytania i do dali?

Jeśli na większość z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco, okulary progresywne mogą okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Soczewki progresywne stanowią jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie szkieł okularowych, które dzięki wyjątkowej budowie zapewniają wyraźne widzenie na każdą odległość.


U większości osób, średnio po 40. roku życia, pojawiają się trudności z widzeniem przedmiotów z bliska. Niezbędne staje się posiadanie okularów do czytania. Dla niektórych oznacza to konieczność używania dwóch par okularów – jednych do chodzenia, drugich do pracy w bliży. Pojawiają się wówczas problemy z uciążliwą zmianą okularów, zapominaniem jednej z par oraz ze zmęczeniem wzroku. Nowoczesna konstrukcja okularów progresywnych jest świetnym rozwiązaniem - pełnią one funkcję okularów 2w1 i są całkowicie dostosowane do indywidualnego sposobu patrzenia i korzystania z okularów, dzięki punktom montażowym uzyskanym podczas dokładnych pomiarów w gabinecie.


Kilka słów o progresach

Najwyższy komfort widzenia w jednej parze okularów? To właśnie progresy! Dzięki nim zobaczysz obiekty we wszystkich odległościach wyraźnie i płynnie. W progresywnych Muscatach możesz zarówno czytać, jak i patrzeć w dal - to one dostosują się do Twoich oczu. Ich głównym zadaniem jest umożliwienie Ci pełnej ostrości widzenia niezależnie od odległości obiektu. Konstrukcja szkieł progresywnych opiera się na strefach widzenia odpowiadających różnym odległościom patrzenia,  tak aby ich zmiana była jak najmniej odczuwalna.

 

Od strony technicznej, soczewka progresywna to wiele obszarów korekcji nałożonych na jednej soczewce okularowej przy niezauważalnej krawędzi tej soczewki – dzięki temu zmieniając widzenie z bliska do dali nie czujemy “przeskoku” w komforcie widzenia. To istotne zwłaszcza dla osób, które często muszą zmieniać pole widzenia (np. przy precyzyjnej pracy, przy której raz na jakiś czas patrzymy w dal) czy podczas uprawiania sportów. Dzięki soczewkom progresywnym nie ma potrzeby noszenia dwóch par okularów i wymiany ich przy każdej czynności.

Jedną z najważniejszych zalet progresów jest także możliwość ich całkowitej personalizacji - strefy w soczewce są umiejscowione w taki sposób, aby dopasować się doskonale do indywidualnego sposobu korzystania z okularów z milimetrową precyzją.


Co więcej, okulary progresywne dostępne są dla każdej wady wzroku, umożliwiając jednoczesną korekcję prezbiopii oraz krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu. Konstrukcje progresywne różnią się od siebie. Specjaliści w naszych showroomach dobiorą dla Ciebie konstrukcję dostosowaną do wymagań Twojego wzroku i trybu życia.

W ofercie posiadamy soczewki progresywne Varilux® renomowanej marki Essilor - nr 1 szkła progresywne na świecie (Euromonitor, dane na 2018 r.) w trzech wersjach: Varilux® Comfort 3.0, Varilux® Physio 3.0 oraz Varilux® Xclusive 4D.Jeśli szukasz natomiast okularów progresywnych, które spełniają potrzeby i wymagania ośmiogodzinnej pracy w biurze, postaw na MUSCAT Office z soczewkami Varilux® Digitime, przeznaczone do pracy w odległościach bardzo bliskich, bliskich i pośrednich, aby osoby po 40. roku życia mogły cieszyć się wyjątkowym komfortem i zachowaniem naturalnej postawy ciała przy długiej pracy biurowej.

Soczewki progresywne po raz pierwszy?

Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie pamiętaj, że oczy muszą się do niego “przyzwyczaić”. Taki stan może potrwać od kilku godzin do kilkunastu dni, nie zniechęcaj się więc, jeśli to Twoje pierwsze okulary progresywne. Oczywiście w przypadku jakichkolwiek wątpliwości nasz zespół ekspertów jest do Twojej dyspozycji. Dzięki naszej wiedzy będziemy w stanie poprowadzić Cię przez cały proces doboru i przyzwyczajenia do nowych okularów, aby w efekcie okulary cieszyły Cię pełnym komfortem widzenia z każdej odległości!Okulary progresywne to wydatek, w który warto zainwestować – nie tylko zwiększają komfort widzenia, ale także dają możliwość noszenia jednej pary okularów, zamiast dwóch. W MUSCAT wiemy, jak ważne jest dopasowanie parametrów do indywidualnych potrzeb klienta. Nie musisz obawiać się długiej i kłopotliwej adaptacji. Soczewki dobrane przez naszych specjalistów będą dostosowane do fizjologii Twojego oka, dzięki czemu proces ten będzie krótki i naturalny. Specjalista udzieli Ci też wszystkich niezbędnych wskazówek. Jeśli mimo tego po dłuższym czasie będziesz odczuwać dyskomfort, oferujemy gwarancję adaptacji, w ramach której w razie niedostosowania soczewek progresywnych do Twojego wzroku udostępniamy ich wymianę w terminie do 30 dni od daty odbioru okularów!


Okulary progresywne w MUSCAT – tylko w showroomach

Aby kupić okulary progresywne w MUSCAT, należy odwiedzić jeden z naszych showroomów. Dlaczego? Precyzyjne wyznaczenie punktów montażowych oraz parametrów wybranej oprawy jest kluczowe dla szybkiej adaptacji, jak również komfortu podczas codziennego użytkowania okularów progresywnych. Nasz wykwalifikowany zespół wykorzystuje specjalistyczne urządzenie Visioffice do dokładnego określenia tych parametrów, które są indywidualne dla każdego z nas. Wykonanie pomiarów możliwe jest jedynie w salonach stacjonarnych. Zajrzyj do nas na badanie wzroku po uprzednim zapisie, aby już wkrótce cieszyć się komfortem widzenia w swoich nowych progresywnych Muscatach!


Promocja -30% na okulary progresywne

W dniach od 15 lutego do 15 kwietnia 2021 roku okulary progresywne we wszystkich showroomach MUSCAT zakupisz z wyjątkową zniżką aż 30%.


Poznaj opinie naszych klientów

Chciałam kupić swoje pierwsze okulary progresywne. Panie w krakowskim salonie pomogły mi dobrać odpowiednie szkła i oprawy dla mnie, dodatkowo zostałam świetnie zbadana. Polecam serdecznie krakowski salon! Jestem zachwycona swoimi progresami, w końcu wszystko widzę i nie muszę zmieniać co chwilę okularów.

Dorota

W MUSCACIE zakochałam się już dawno lecz bardzo długo zastanawiałam się nad kupnem swoich wypatrzonych, wymarzonych okularów (model Steve). Teraz, gdy jestem już szczęśliwą ich posiadaczką, żałuję, że zajęło mi to tak dużo czasu! Hasło reklamowe #WidzimyWięcej nie jest tylko obietnicą, słowami rzuconymi na wiatr ale całkowitą prawdą. Moje oczy musiały przyzwyczaić się do nowych soczewek (zmiana wartości w stosunku do moich starych okularów) jak i całkowicie nowych oprawek ale obsługa zapewniła mnie, że do siedmiu dni wszystko powinno być już w porządku. I muszę przyznać, że rzeczywiście widzę więcej!

Aleksandra


Masz pytania? Sprawdź FAQ>> lub zostaw nam wiadomość TUTAJ>>.

Udostępnij ten wpis
Badania wzroku - Wy pytacie, my odpowiadamy!